Novinky

14.3.2013 - Závěrečná zkouška pro získání řidičského průkazu bude v budoucnu obtížnější
Ministerstvo dopravy hodlá od roku 2014 výrazně zpřísnit kritéria posuzování adeptů na získání Řidičského průkazu.
Připravuje novelu zákona o autoškolách, která počítá například se zavedením držení Řidičského oprávnění na zkoušku nebo zřízení Národní zkušební komise, pod kterou by nově zkušební komisaři spadali.
Podle mluvčího Ministerstva dopravy Martina Nováka měl být návrh hotov v létě 2012 nyní by tedy měl být v meziresortním připomínkovém řízení.
Ministr dopravy Pavel Dobeš jej měl vládě předložit koncem roku 2012. Podle ministra však novela začne platit nejdříve v roce 2014.

Některé plánované změny

Zkušební komisaři budou nově vybaveni záznamovými zařízeními (zvuku i obrazu) pro lepší a jednoznačnější zdokumentování průběhu závěrečné zkoušky.
V autoškole bude nutné, aby žák nejprve absolvoval teoretickou výuku a až po úspěšném složení zkoušky mohl řídít automobil v ostrém provozu.
Nejzásadnější změna však je, že absolventi budou držiteli Řidičského oprávnění na zkoušku jednoho roku, v tomto období nesmí čerstvý absolvent nasbírat více než 8 trestných bodů.
Řidičák na zkoušku je praktikován již v 16 zemích EU, kde jsou s touto praxi nadmíru spokojeni.

21.1.2018 - Žena porodila během závěrečných zkoušek z autoškoly
Server Novinky.cz informoval o případu ženy, která začala rodit během závěrečné zkoušky v autoškole a pak se sama odvezla do porodnice.
Emma Frenchová ze skotského Livingstonu, byla v závěrečné fázi těhotenství, když se dostavila na závěrečnou zkoušku z jízd v autoškole. Jíž ten den ráno ji praskala voda, avšak ke zkoušce měla tolik motivace, že se neodebrala do porodnice, jak na ni naléhal její partner, ale odhodlaně se odebrala na místo konání zkoušky z autoškoly.
Zkoušejícímu ani neprozradila, že začíná rodit, aby ji náhodou zkoušku z autoškoly nepřerušil. Během zkoušky na ni přicházeli kontrakce v intervalech deseti minut. Frenchová se však nedala vyvést z míry a zcela se koncentrovala na jízdu v autoškole.
Zkoušku nakonec zvládla a bylo jí uděleno řidičské oprávnění, po zkoušce se sama s autoškolou odvezla do nemocnice, kde úspěšně porodila.
I my věříme, že podobný případ by se mohl odehrát i zde v Ostravě a že mnoho žákyň je natolik odvážných a odhodlaných, že by zvládly i porod i závěrečnou zkoušku. Naopak pro jiné je zkouška z autoškoly v Ostravském provozu doslova porod.

24.10.2011 - Studentka autoškoly v Anglii zbila zkušebního komisaře
Žačka autoškoly v anglickém Manchesteru napadla zkušebního komisaře při závěrečné zkoušce s odborné způsobilosti v řízení vozidla.
Ťin Su napadla komisaře poté, co si odmítl převzít úplatek ve výši pohybující se kolem 13 tisíc českých korun. Celý incident byl nahlášen policii. Studentka se bránila tvrzením, že peníze měla u sebe jen pro štěstí. U soudu se ale přiznala k úplatkářství.

10.1.2018 - Muž přišel na řidičské zkoušky v autoškole se dvěma promile v krvi
Dvaatřicetiletému muži, který v pondělí skládal řidičské zkoušky v autoškole, naměřili policisté téměř dvě promile alkoholu v krvi. Zavolal je komisař. Řidič bude zřejmě popotahován kvůli podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na rok do vězení.
Podle serveru Novinky.cz komisař, který k muži po deváté hodině ráno nasedl do auta, aby posoudil, co se naučil v autoškole a zda respektuje dopravní předpisy, po chvíli pojal podezření, že muž je opilý. Vytočil linku 158 a požádal o podrobení žáka autoškoly testům na alkohol.
Přivolaní policisté muži skutečně naměřili téměř dvě promile alkoholu v krvi. Provinilce zadrželi a převezli na služebnu.
Kromě neúspěšného složení zkoušek čeká žadatele o řidičský průkaz ještě další nepříjemnost. „Řidiči bude sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ sdělila ke kurióznímu případu pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

22.9.2011 - Na získání řidičáku bude mít každý jen tři pokusy
Moravskoslezský kraj, Ostrava
„Výuku v autoškolách, kterých je teď v Česku 2400, se snažíme zcela překopat. V praxi by to mělo vypadat tak, že žák nejprve absolvuje teoretickou část výuky a v autě se projede jen v areálu autoškoly. K jízdám v běžném provozu se dostane až po vykonání testů z pravidel,“ řekl Právu Martin Novák z tiskového odboru MD.

Pokud adept testy třikrát nezvládne, rozhodne o jeho dalším osudu psycholog. Na otázku, zda to není příliš tvrdé opatření, když člověk přece bývá při zkouškách nervózní, odpověděl Novák: „Pokud někdo trpí takovou mírou nervozity, že mu to znemožňuje správné vyplnění testu, pak za volant nepatří.“

Na dotaz, jak je příprava novely daleko, Novák sdělil: „Hotov je věcný záměr, který poputuje do meziresortního řízení. Pak ho ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) předloží ke schválení vládě a parlamentu. Čeká nás tedy ještě dlouhý proces a nelze stihnout, aby novela nabyla účinnosti dříve než od 1. ledna 2014.“

Profesní sdružení autoškol novelu vítá. „Změna je potřeba a záměr MD jde správným směrem,“ řekl Hospodářským novinám, které o chystaných změnách informovaly jako první, předseda tohoto sdružení Zdeněk Hlavatý.

Jízdy jen ve městech s rušným provozem
Princip třikrát a dost má platit i pro zkoušku z praktické jízdy. Tu budou muset žáci autoškol vykonávat výhradně ve větších městech s rušným provozem, aby se důkladně prověřily jejich schopnosti. A zkušební komisaři, kterých je nyní celkem 800, už nebudou spadat pod obce, ale všichni se stanou členy Národní zkušební organizace, která má být k tomu účelu zřízena.

Jiří Novotný, Právo

15.1.2017 - V Ostravě pokračuje výměna řidičských průkazů
V Ostravě vlastní řidičský průkaz zhruba 220 tisíc lidí. Do termínu 31. prosince 2010 mělo být vyměněno 30 tisíc průkazů.

Podle Antonína Měsíce, vedoucího oddělení provozu autoškol a evidence řidičů z odboru dopravně správních činností Magistrátu města Ostravy, ještě zbývá vyměnit asi 15 tisíc řidičských průkazů. Mezi nimi mohou být ovšem lidé, kteří ze zdravotních důvodů si průkaz již nevymění, protože již nemohou nebo nechtějí jezdit. Také mezi nimi mohou být lidé zemřelí.
Výměny probíhají podle zákona 361/2000 Sb. O provozu na komunikacích, kde se mimo jiné říká: Řidičské průkazy vydané do 30. června 1964 jsou jejich držitelé povinni vyměnit do dvou let ode dne nabytí účinnosti zákona.

Řidičské průkazy vydané:

a) od 1. 7. 1964 do 31. 12. 1993 byli jejich držitelé povinni vyměnit do 31. 12. 2007

b) od 1. 11. 1994 do 31. 12. 2000 byli jejich držitelé povinni vyměnit do 31. 12. 2010

c) od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004 jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. 12. 2013

"V případě, že řidič nemá vyměněný řidičský průkaz a projde kontrolou dopravní policie, může být sankciován do výše 2500 korun," dodal Antonín Měsíc.

Úřední hodiny:
Po, St: 8.00 - 11.30, 12.30 - 17.00

Út, Čt: 7.30 - 11.30, 12.30 - 15.30

Pá: 8.00 - 11.00

Úřad najdete v ulici 30. dubna 635/35 v Ostravě.

7.9.2011 - Revoluce v autoškolách: Na testy budou jen tři pokusy
Ostrava – Autoškoly po celé České republice čeká podle pracovníků ministerstva dopravy malá revoluce. Na testy budou například už jen tři pokusy, pokud student neuspěje, půjde k psychologovi. Změny obsahuje připravovaný zákon o autoškolách. Ministerstvo si od něj slibuje především razantní snížení korupce a vycvičení lepších řidičů. Koaliční partneři ani opoziční ČSSD zatím vážné připomínky nemají. Pokud tedy půjde všechno hladce, mohl by zákon začít platit v roce 2013. Informaci přinesly dnešní Hospodářské noviny.

1.3.2011 - Nový rozvrh výuky, opakování a přezkoušení

Připravili jsme nový rozvrh výuky, opakování a přezkoušení
Naleznete zde termíny výuky a témata jednotlivých studijních bloků:

Výuka zdravotní přípravy
Ovládání a údržba vozidla
Křižovatky
Vodorovné dopravní značení - jízda v jízdních pruzích
Objíždění, předjíždění, otáčení

Hodniy teorie jsou pro Vás zdarma, rozvrh by Vám tak měl pomoci v přehledném plánování Vaší autoškoly.

Těšíme se na Váš zájem :-)

Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

31.1.2011 - Autoškola Vlasta Tichá na Facebooku

Autoškola Vlasta Tichá je nyní nově i na Facebooku. Stránky by měly být otevřeny pro vkládání příspěvků, odkazů a videií, můžete zde diskutovat se svými kolegy a vznášet dotazy.

Těšíme se na Váš zájemAutoškola Ostrava Vlasta Tichá

4.1.2011 - Autoškola v Ostravě nyní za nejlepší cenu 6 900,-

Snížili jsme cenu autoškoly na 6 900,- Kč při zachování nejlepší kvality služeb, to vše za bezkonkurenčních platebních podmínek. Tato nejlevnější cena je konečná, nic dalšího již autoškole neplatíte.

Platíte až na závěr, po odebrání služby.

Doufáme, že Vám touto slevovou akcí zpříjemníme podzimní měsíce. Budeme se těšit na Váš zájem.Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

21.10.2010 - Naše autoškola rozšířila náš Ostravský vozový park o další novou škodu Fabii
Autoškola Tichá Vlasta Ostrava

Obohatili jsme náš vozový park o novou v pořadí již 4. škodu Fabii tentokráte bílé barvy. Chtěli bychom tak odpovědět na Váš zájem o výcvik v tomto autě.

Doufáme, že si budete jízdu v tomto autě užívat a že využijete a oceníte všechny výhody, které toto auto nabízí.

Přejeme Vám v naší autoškole mnoho pohodových jízd Ostravou a také úspěch na závěrečné zkoušce a doufáme, že tato nová škoda Fábie Vám bude v tomto směru přínosem :-)Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

12.8.2011 - Výuka autoškoly Ostrava
Nový školní rok s autoškolou Ostrava Vlasta Tichá
Provádíme výuku autoškoly na vybraných školách po celé Ostravě. Školy, na kterých se bude výuka autoškoly konat naleznete v sekci "učebny"
Autoškola Ostrava Tichá Vlasta Ostrava Poruba

V případě Vašeho zájmu nás prosím neváhejte kontaktovat

Budeme na Vás hodní :-)

Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

15.10.2010 - aktuálně
Dobrý den, na tomto místě budeme zveřejňovat novinky a aktuální informace naší autoškoly a ostravského provozu, hezký den :-)

23.12.2009 - Rozvr učeben ve sváteční dny
Výuka na naši učebně na Janáčkově konzervatoři 23.12 ve středu a 30.12. ve středu neproběhne. Budeme se na Vás těšit 4.1. a 6.1. Přejeme krásné prožití svátků Vánočních a mnoho úspěchu do nového roku 2010. Autoškola Vlasta Tichá.

10.12.2009 -
Výuka zdravovědy proběhne v pondělí 14. prosince na Vysoké škole Báňské od 17 hodin. Těšíme se na Vás a přejeme hezký den :-)

25.8.2011 - Kondiční jízdy Ostrava
Autoškola Tichá Vlasta Ostrava

Kondiční jízdy v naší autoškole Ostravou
Budeme na Vás hodní ! :-)

Provádíme kondiční jízdy pro ženy i muže v celé Ostravě. Nácvik "Váší trasy", parkování, křižovatky a mnoho dalšího nyní za výhodonou cenu 250,- Kč.

V případě Vašeho zájmu nás můžete kontaktovat prostřednictvím našeho "on-line kontaktu" zde na našich webových stránkách

Těšíme se na Vás a budeme na Vás hodní :-)

Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

7.9.2009 - Nový školní rok s autoškolou Ostrava Vlasta Tichá
Vážení návštěvníci,
se začátkem nového školního roku rozjíždíme výuku autoškoly přímo ve třídách našich spřátelených škol

Seznam těchto ostravských škol, na kterých se bude výuka autoškoly konat, naleznete v sekci "učebny"
Autoškola Ostrava Tichá Vlasta Ostrava Poruba


Nábory nových žáků do konce září
Čekejte na nás ! :-)

V případě Vašeho zájmu nás můžete kontaktovat prostřednictvím našeho "on-line kontaktu" zde na našich webových stránkách

Těšíme se na Vás a budeme na Vás hodní :-)

Autoškola Ostrava Vlasta Tichá

22.8.2011 - Vaše autoškola v Ostravě, autoškola v Ostravě Porubě a autoškola v Ostravě centru
Vážení návštěvníci,
abychom lépe vyhověli Vašim požadavkům na výuku autoškoly, vyučujeme ve dvou učebnách a to:
1. Autoškola Ostrava Tichá Vlasta - Centrum
2. Autoškola Ostrava Tichá Vlasta Ostrava Poruba


1. Výuka autoškoly v Ostravě Porubě probíhá každé pondělí od 17 hod. na Vysoké škole báňské, učebna D106
2. Výuka autoškoly v Ostravě Centrum probíhá každé úterý od 19 30 a každou středu od 18 hod. na Janáčkově konzervatoři, Mahlerova učebna

V případě Vašeho zájmu se informujte na vrátnici výše zmíněných budov, kde Vám rádi ochotně poradí kde přesně se učebny nacházejí.
Přesnou polohu na mapě se dozvíte navštívíte-li naši sekci "učebny".
Těšíme se na Vás :-)

Autoškola Ostrava Vlasta Tichá
obrázek

27.5.2009 - Nové www stránky
Vážení návštěvníci,

dnešním dnem 27. 5. 2009 jsme spustili novou verzi webových stránek naší autoškoly. Věříme, že vás nový vzhled i obsah našeho webu potěší.

Budeme se těšit na Vaše ohlasy či připomínky. K jejich odeslání můžete použít kontaktního formuláře, anebo nás kontaktujte přímo.

21.1.2018

Žena porodila během závěrečných zkoušek z autoškoly
Server Novinky.cz informoval o případu ženy, která začala rodit během závěrečné zkoušky v ...

10.1.2018

Muž přišel na řidičské zkoušky v autoškole se dvěma promile v krvi
Dvaatřicetiletému muži, který v pondělí skládal řidičské zkoušky v autoškole, naměřili ...

15.1.2017

V Ostravě pokračuje výměna řidičských průkazů
V Ostravě vlastní řidičský průkaz zhruba 220 tisíc lidí. Do termínu 31. prosince 2010 mělo ...

14.3.2013

Závěrečná zkouška pro získání řidičského průkazu bude v budoucnu obtížnější
Ministerstvo dopravy hodlá od roku 2014 výrazně zpřísnit kritéria posuzování adeptů na zís ...

24.10.2011

Studentka autoškoly v Anglii zbila zkušebního komisaře
Žačka autoškoly v anglickém Manchesteru napadla zkušebního komisaře při závěrečné zkouš ...


NAŠI PARTNEŘI

Ahol Janáčkova konzervatoř


AUTOŠKOLA Vlasta Tichá s.r.o.,
Vlasta Tichá,
M. Bajera 6038/3, 708 00 Ostrava - Poruba
Tel.: 776 216 927